Licensed to Gerspacker Regional Aquatic Center - Site License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/5/2017 02:54 PM
                     SVSU vs Northern MIchigan - 11/5/2017                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Northern Michigan University  'A'                      NT    1:48.55   11  
     1) Kilburn, Regan L 20             2) Stroven, Dana E 20             
     3) Irelan, Maddy R 19              4) Vaitkus, Maggie L 18           
  2 Saginaw Valley State Universit-MI  'A'                 NT    1:50.66    4  
     1) Thielen, Amanda R 19            2) Mattar, Lydia R 21             
     3) Darbee, Kimble L 18             4) Grashuis, Taylor A 20          
  3 Northern Michigan University  'B'                      NT    1:53.05    2  
     1) Saunders, Savanna 21            2) Foucault, Sara J 20            
     3) Clark, Casie J 18               4) Dickie, Samantha N 20          
  4 Saginaw Valley State Universit-MI  'B'                 NT    1:59.12  
     1) Luciani, Sarah K 20             2) Miller, Taylor G 20            
     3) Thompson, Sarah E 18            4) Dafforn-Koebler, MacKenzye L 20
  5 Northern Michigan University  'C'                      NT   x2:00.42  
     1) Elzinga, Katrina J 17           2) Artacho, Carolina M 20         
     3) Bell, Emily A 20                4) Pasquire, Nicola R 19          
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saginaw Valley State Universit-MI  'A'                 NT    1:33.62   11  
     1) Pokley, Dalton J 20             2) Yap, Shaun 22                  
     3) Kopacki, Dylan A 20             4) Amick, Kyle J 18               
  2 Northern Michigan University  'A'                      NT    1:33.72    4  
     1) Bundzis, Renars 21              2) Herrera, Arnoldo F 21          
     3) Szuba, Dan P 24                 4) Dapkus, Grantas 21             
  3 Northern Michigan University  'B'                      NT    1:37.86    2  
     1) Gutierrez, Esteban 22           2) Lindberg, Ben B 22             
     3) Miranda, David 20               4) Biclawski, Michael J 19        
  4 Saginaw Valley State Universit-MI  'B'                 NT    1:38.91  
     1) Berens, Nick J 20               2) Kovac, Kolton 19               
     3) Henning, Connor B 20            4) Modglin, Sanders M 18          
  5 Northern Michigan University  'C'                      NT   x1:41.28  
     1) Del Papa, Drew M 18             2) Wiman, Hugo C 20               
     3) Williams, Sam H 19              4) Kancoglu, Baris B 20           
  6 Saginaw Valley State Universit-MI  'C'                 NT   x1:43.71  
     1) Jones, Parker 19                2) Vancoppenolle, Matthew F 18    
     3) Keiffer, Danny J 19             4) Lovas, Todd S 20               
  7 Northern Michigan University  'D'                      NT   x1:44.91  
     1) Ihrig, Mitch N 19               2) Rotundo, Nathan M 20           
     3) Delaney, Luke P 19              4) Moffitt, Curran J 20           
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spajic, Gabby D           19 Nmu Wildcats              NT   10:28.32    9  
  2 Arakelian, Becca M        20 Nmu Wildcats              NT   10:48.28    4  
  3 Davis, Alexandra L        20 Saginaw Valley-MI         NT   10:57.76    3  
  4 Crump, Hannah E           22 Nmu Wildcats              NT   11:07.94    2  
  5 Bell, Emily A             20 Nmu Wildcats              NT  x11:16.42  
  6 Dewey, Logan N            20 Saginaw Valley-MI         NT   11:35.29    1  
  7 Mathews, Cameron L        18 Saginaw Valley-MI         NT   12:11.40  
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roovers, Janne K          19 Nmu Wildcats              NT    9:47.41    9  
  2 Reinhold, Jonas           19 Nmu Wildcats              NT    9:52.03    4  
  3 Lin, Peter                19 Saginaw Valley-MI         NT    9:52.36    3  
  4 Hooker, Mason Q           18 Saginaw Valley-MI         NT   10:22.59    2  
  5 Schulz, Frederich J       20 Saginaw Valley-MI         NT   10:27.59    1  
  6 Moffitt, Curran J         20 Nmu Wildcats              NT   10:33.92  
  7 Kancoglu, Baris B         20 Nmu Wildcats              NT  x10:36.99  
 -- Del Papa, Drew M          18 Nmu Wildcats              NT  X10:28.10  
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soulas, Lena              19 Nmu Wildcats              NT    1:52.79    9  
  2 Grashuis, Taylor A        20 Saginaw Valley-MI         NT    1:59.36    4  
  3 Tavares, Isabelle J       19 Nmu Wildcats              NT    2:01.15    3  
  4 Pasquire, Nicola R        19 Nmu Wildcats              NT    2:01.25    2  
  5 Luciani, Sarah K          20 Saginaw Valley-MI         NT    2:04.65    1  
  6 Rasmussen, Stefanie L     18 Nmu Wildcats              NT   x2:05.66  
  7 Thompson, Sarah E         18 Saginaw Valley-MI         NT    2:06.10  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leonard, Ryan             20 Nmu Wildcats              NT    1:44.17    9  
  2 Gutierrez, Esteban        22 Nmu Wildcats              NT    1:44.26    4  
  3 Hutchinson, Jayden        19 Saginaw Valley-MI         NT    1:44.34    3  
  4 Hall, Jacob W             18 Nmu Wildcats              NT    1:47.95    2  
  5 Berens, Nick J            20 Saginaw Valley-MI         NT    1:48.93    1  
  6 Lindberg, Ben B           22 Nmu Wildcats              NT   x1:48.97  
  7 Lovas, Todd S             20 Saginaw Valley-MI         NT    1:56.52  
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Helm, Rachel              19 Nmu Wildcats              NT      24.16    9  
  2 Soenksen, Melanie A       21 Saginaw Valley-MI         NT      24.45    4  
  3 Reese, Victoria R         20 Nmu Wildcats              NT      25.09    3  
  4 Vaitkus, Maggie L         18 Nmu Wildcats              NT      25.15    2  
  5 Kilburn, Regan L          20 Nmu Wildcats              NT     x25.26  
  6 Jewell, Aaryn L           20 Saginaw Valley-MI         NT      26.10    1  
  7 Flannigan, Melissa M      20 Saginaw Valley-MI         NT      26.83  
  8 Dafforn-Koebler, MacKenz  20 Saginaw Valley-MI         NT     x26.93  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Budai, Lajos              21 Nmu Wildcats              NT      21.10    9  
  2 Yap, Shaun                22 Saginaw Valley-MI         NT      21.63    4  
  3 Cosgrove, Joshua H        20 Nmu Wildcats              NT      21.93    3  
  4 Vowels, David J           19 Nmu Wildcats              NT      22.02    2  
  5 Spears, Michael S         20 Saginaw Valley-MI         NT      22.23    1  
  6 Kopacki, Dylan A          20 Saginaw Valley-MI         NT      22.25  
  7 Szuba, Dan P              24 Nmu Wildcats              NT     x22.28  
  8 Modglin, Sanders M        18 Saginaw Valley-MI         NT     x22.61  
 -- Kapustin, Maks E          20 Nmu Wildcats              NT     X21.82  
 -- Biclawski, Michael J      19 Nmu Wildcats              NT     X22.18  
 -- Jones, Parker             19 Saginaw Valley-MI         NT     X23.07  
 
Event 9  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mattar, Lydia R           21 Saginaw Valley-MI         NT    4:38.76    9  
  2 Saunders, Savanna         21 Nmu Wildcats              NT    4:43.15    4  
  3 Artacho, Carolina M       20 Nmu Wildcats              NT    4:51.88    3  
  4 Bell, Emily A             20 Nmu Wildcats              NT    4:54.31    2  
  5 Sobell, Alicia M          20 Saginaw Valley-MI         NT    4:54.90    1  
 
Event 10  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dapkus, Grantas           21 Nmu Wildcats              NT    4:16.14    9  
  2 Herrera, Arnoldo F        21 Nmu Wildcats              NT    4:16.27    4  
  3 Miranda, David            20 Nmu Wildcats              NT    4:19.40    3  
  4 Henning, Connor B         20 Saginaw Valley-MI         NT    4:26.81    2  
  5 Vancoppenolle, Matthew F  18 Saginaw Valley-MI         NT    4:31.20    1  
  6 Rotundo, Nathan M         20 Nmu Wildcats              NT   x4:31.44  
  7 Kusterer, Jake R          18 Saginaw Valley-MI         NT    4:36.93  
 -- Wiman, Hugo C             20 Nmu Wildcats              NT   X4:24.62  
 
Event 11  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Probstfeld, Angela R      21 Nmu Wildcats              NP     275.70    9  
  2 Francisco, Wilhelmina     21 Saginaw Valley-MI         NP     275.15    4  
  3 Lafollette, Megan         18 Saginaw Valley-MI         NP     201.15    3  
  4 Caird, Elizabeth          18 Saginaw Valley-MI         NP     193.35    2  
  5 Francisco, Lilian         18 Saginaw Valley-MI         NP    x191.65  
  6 Brino, Erin E             19 Nmu Wildcats              NP     184.55    1  
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ott, Justin               18 Saginaw Valley-MI         NP     276.30    9  
  2 Pavlak, Charles G         21 Nmu Wildcats              NP     275.70    4  
  3 Flickinger, Kyle M        20 Nmu Wildcats              NP     268.80    3  
  4 Aziz, Kevin               21 Saginaw Valley-MI         NP     230.50    2  
  5 Ihrig, Mitch N            19 Nmu Wildcats              NP     200.10    1  
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Casie J            18 Nmu Wildcats              NT      58.90    9  
  2 Martinez, Rebeca          21 Saginaw Valley-MI         NT    1:00.60    4  
  3 Irelan, Maddy R           19 Nmu Wildcats              NT    1:00.97    3  
  4 Foucault, Sara J          20 Nmu Wildcats              NT    1:01.04    2  
  5 Darbee, Kimble L          18 Saginaw Valley-MI         NT    1:01.35    1  
  6 Thompson, Sarah E         18 Saginaw Valley-MI         NT    1:02.23  
  7 Dickie, Samantha N        20 Nmu Wildcats              NT   x1:03.06  
  8 Sobell, Alicia M          20 Saginaw Valley-MI         NT   x1:03.22  
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Budai, Lajos              21 Nmu Wildcats              NT      50.73    9  
  2 Pokley, Dalton J          20 Saginaw Valley-MI         NT      50.99    4  
  3 Kopacki, Dylan A          20 Saginaw Valley-MI         NT      52.38    3  
  4 Williams, Sam H           19 Nmu Wildcats              NT      52.49    2  
  5 Miranda, David            20 Nmu Wildcats              NT      52.54    1  
  6 Cosgrove, Joshua H        20 Nmu Wildcats              NT     x52.74  
  7 Keiffer, Danny J          19 Saginaw Valley-MI         NT      55.75  
  8 Lovas, Todd S             20 Saginaw Valley-MI         NT     x58.98  
 -- Delaney, Luke P           19 Nmu Wildcats              NT     X53.82  
 -- Biclawski, Michael J      19 Nmu Wildcats              NT     X54.05  
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soulas, Lena              19 Nmu Wildcats              NT      52.54    9  
  2 Soenksen, Melanie A       21 Saginaw Valley-MI         NT      54.78    4  
  3 Reese, Victoria R         20 Nmu Wildcats              NT      54.85    3  
  4 Crump, Hannah E           22 Nmu Wildcats              NT      55.59    2  
  5 Grashuis, Taylor A        20 Saginaw Valley-MI         NT      55.86    1  
  6 Jewell, Aaryn L           20 Saginaw Valley-MI         NT      58.26  
  7 Flannigan, Melissa M      20 Saginaw Valley-MI         NT   x1:00.18  
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reinhold, Jonas           19 Nmu Wildcats              NT      46.96    9  
  2 Kapustin, Maks E          20 Nmu Wildcats              NT      48.07    4  
  3 Szuba, Dan P              24 Nmu Wildcats              NT      48.36    3  
  4 Amick, Kyle J             18 Saginaw Valley-MI         NT      48.76    2  
  5 Vowels, David J           19 Nmu Wildcats              NT     x48.94  
  6 Spears, Michael S         20 Saginaw Valley-MI         NT      49.02    1  
  7 Modglin, Sanders M        18 Saginaw Valley-MI         NT      50.02  
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Helm, Rachel              19 Nmu Wildcats              NT      55.70    9  
  2 Thielen, Amanda R         19 Saginaw Valley-MI         NT      58.29    4  
  3 Kilburn, Regan L          20 Nmu Wildcats              NT    1:00.06    3  
  4 Saunders, Savanna         21 Nmu Wildcats              NT    1:00.22    2  
  5 Luciani, Sarah K          20 Saginaw Valley-MI         NT    1:02.27    1  
  6 Elzinga, Katrina J        17 Nmu Wildcats              NT   x1:08.75  
  7 Miller, Taylor G          20 Saginaw Valley-MI         NT    1:09.23  
  8 Dafforn-Koebler, MacKenz  20 Saginaw Valley-MI         NT   x1:09.74  
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bundzis, Renars           21 Nmu Wildcats              NT      50.65    9  
  2 Leonard, Ryan             20 Nmu Wildcats              NT      52.14    4  
  3 Henning, Connor B         20 Saginaw Valley-MI         NT      54.34    3  
  4 Berens, Nick J            20 Saginaw Valley-MI         NT      55.06    2  
  5 Hooker, Mason Q           18 Saginaw Valley-MI         NT      56.76    1  
  6 Del Papa, Drew M          18 Nmu Wildcats              NT      58.41  
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spajic, Gabby D           19 Nmu Wildcats              NT    5:05.04    9  
  2 Arakelian, Becca M        20 Nmu Wildcats              NT    5:15.02    4  
  3 Davis, Alexandra L        20 Saginaw Valley-MI         NT    5:19.69    3  
  4 Pasquire, Nicola R        19 Nmu Wildcats              NT    5:27.85    2  
  5 Dewey, Logan N            20 Saginaw Valley-MI         NT    5:29.31    1  
  6 Tavares, Isabelle J       19 Nmu Wildcats              NT   x5:34.31  
  7 Mathews, Cameron L        18 Saginaw Valley-MI         NT    5:55.20  
 -- Artacho, Carolina M       20 Nmu Wildcats              NT   X5:40.79  
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roovers, Janne K          19 Nmu Wildcats              NT    4:44.20    9  
  2 Lin, Peter                19 Saginaw Valley-MI         NT    4:45.07    4  
  3 Dapkus, Grantas           21 Nmu Wildcats              NT    4:45.36    3  
  4 Hutchinson, Jayden        19 Saginaw Valley-MI         NT    4:51.48    2  
  5 Hall, Jacob W             18 Nmu Wildcats              NT    4:56.04    1  
  6 Schulz, Frederich J       20 Saginaw Valley-MI         NT    5:06.23  
  7 Kusterer, Jake R          18 Saginaw Valley-MI         NT   x5:08.95  
 
Event 21  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Probstfeld, Angela R      21 Nmu Wildcats              NP     270.45    9  
  2 Francisco, Wilhelmina     21 Saginaw Valley-MI         NP     252.15    4  
  3 Lafollette, Megan         18 Saginaw Valley-MI         NP     216.10    3  
  4 Caird, Elizabeth          18 Saginaw Valley-MI         NP     210.85    2  
  5 Francisco, Lilian         18 Saginaw Valley-MI         NP    x191.25  
 -- Kimble, Jamie M           19 Nmu Wildcats              NP    X210.15  
 -- Brino, Erin E             19 Nmu Wildcats              NP    X178.30  
 
Event 22  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ott, Justin               18 Saginaw Valley-MI         NP     288.05    9  
  2 Aziz, Kevin               21 Saginaw Valley-MI         NP     219.95    4  
 -- Flickinger, Kyle M        20 Nmu Wildcats              NP    X269.00  
 -- Pavlak, Charles G         21 Nmu Wildcats              NP    X267.30  
 -- Ihrig, Mitch N            19 Nmu Wildcats              NP    X191.05  
 
Event 23  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mattar, Lydia R           21 Saginaw Valley-MI         NT    1:06.37    9  
  2 Darbee, Kimble L          18 Saginaw Valley-MI         NT    1:11.09    4  
  3 Miller, Taylor G          20 Saginaw Valley-MI         NT    1:15.94    3  
  4 Trombley, Grace S         20 Saginaw Valley-MI         NT   x1:16.37  
 -- Stroven, Dana E           20 Nmu Wildcats              NT   X1:07.53  
 -- Clark, Casie J            18 Nmu Wildcats              NT   X1:09.08  
 -- Foucault, Sara J          20 Nmu Wildcats              NT   X1:10.25  
 
Event 24  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yap, Shaun                22 Saginaw Valley-MI         NT      56.26    9  
  2 Kovac, Kolton             19 Saginaw Valley-MI         NT    1:03.82    4  
  3 Vancoppenolle, Matthew F  18 Saginaw Valley-MI         NT    1:04.50    3  
 -- Herrera, Arnoldo F        21 Nmu Wildcats              NT     X56.64  
 -- Williams, Sam H           19 Nmu Wildcats              NT     X59.85  
 -- Rotundo, Nathan M         20 Nmu Wildcats              NT   X1:02.61  
 -- Wiman, Hugo C             20 Nmu Wildcats              NT   X1:02.73  
 
Event 25  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Northern Michigan University  'A'                      NT    3:33.43   11  
     1) Soulas, Lena 19                 2) Spajic, Gabby D 19             
     3) Reese, Victoria R 20            4) Helm, Rachel 19                
  2 Saginaw Valley State Universit-MI  'A'                 NT    3:41.29    4  
     1) Thielen, Amanda R 19            2) Martinez, Rebeca 21            
     3) Davis, Alexandra L 20           4) Soenksen, Melanie A 21         
  3 Saginaw Valley State Universit-MI  'B'                 NT    3:56.14    2  
     1) Dewey, Logan N 20               2) Mathews, Cameron L 18          
     3) Flannigan, Melissa M 20         4) Jewell, Aaryn L 20             
 -- Northern Michigan University  'B'                      NT   X3:44.25  
     1) Vaitkus, Maggie L 18            2) Irelan, Maddy R 19             
     3) Arakelian, Becca M 20           4) Crump, Hannah E 22             
 -- Northern Michigan University  'C'                      NT   X3:53.14  
     1) Tavares, Isabelle J 19          2) Rasmussen, Stefanie L 18       
     3) Elzinga, Katrina J 17           4) Dickie, Samantha N 20          
 
Event 26  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Northern Michigan University  'A'                      NT    3:05.06   11  
     1) Budai, Lajos 21                 2) Leonard, Ryan 20               
     3) Cosgrove, Joshua H 20           4) Reinhold, Jonas 19             
  2 Northern Michigan University  'B'                      NT    3:10.58    4  
     1) Gutierrez, Esteban 22           2) Vowels, David J 19             
     3) Hall, Jacob W 18                4) Kapustin, Maks E 20            
  3 Saginaw Valley State Universit-MI  'A'                 NT    3:13.67    2  
     1) Spears, Michael S 20            2) Hutchinson, Jayden 19          
     3) Lin, Peter 19                   4) Amick, Kyle J 18               
  4 Saginaw Valley State Universit-MI  'B'                 NT    3:21.80  
     1) Schulz, Frederich J 20          2) Hooker, Mason Q 18             
     3) Kusterer, Jake R 18             4) Pokley, Dalton J 20            
 -- Northern Michigan University  'C'                      NT   X3:18.74  
     1) Roovers, Janne K 19             2) Moffitt, Curran J 20           
     3) Delaney, Luke P 19              4) Lindberg, Ben B 22             
 -- Saginaw Valley State Universit-MI  'C'                 NT   X3:28.77  
     1) Jones, Parker 19                2) Kopacki, Dylan A 20            
     3) Kovac, Kolton 19                4) Keiffer, Danny J 19            

PrestoSports